Strona główna » Aktualności » Moje wnioski po Konferencji Przedsiębiorczej Mamy – 5 życiowych lekcji, nie tylko dla mam!

Moje wnioski po Konferencji Przedsiębiorczej Mamy – 5 życiowych lekcji, nie tylko dla mam!

Dwa tygodnie temu odbyła się Konferencja Przedsiębiorczej Mamy. Tak się złożyło, że miałam przyjemność w niej uczestniczyć nie tylko online, ale równiez na żywo. Na początku od razu zaznaczę, że pierwszy raz w życiu uczestniczyłam w tak dużym przedsięwzięciu, które pod kątem technicznym i organizacyjnym niesamowicie mi zaimponowało. Gdy opadły nieco emocje, postanowiłam spisać wnioski i życiowe lekcje, które wyciągnęłam z tego kobiecego spotkania.

Pobierz DARMOWY świąteczny poradnik Nieidealnej Anny!

Zainteresuje cię również:

Jakie 5 życiowych lekcji wyciągnęłam po KPM?

Nie ukrywam, że musiałam dać sobie czas, by przetrawić emocje, po Konferencji Przedsiębiorczej Mamy. Pandemiczna sytuacja zmusiła organizatorki do tego by wydarzenie przenieść do przestrzeni wirtualnej. Uczestniczenie w tym ogromnym przedsięwzięciu było dla mnie zastrzykiem pozytywnej energii. Zainspirowało mnie do dalszego rozwoju i utwierdziło w przekonaniu, że przejęcie roli Liderki KPM w Grodzisku Mazowieckim było słuszną decyzją.

1. Na sukces składa się praca wielu osób

Na sukces Konferencja Przedsiębiorczej Mamy Online złożyła się praca wielu osób. Pierwszą linię frontu stanowił zespół, który dwoił się i troił, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Grupa kilkunastu fantastycznych mam – prelegentek, zadbała o merytoryczny aspekt wystąpień i ich najwyższą jakość. Do tego dołożyło się ogromne wsparcie firmy streamingowej. Bez Uplive.pl Konferencja nie udałaby się. To oni dbali o to, aby wszystko było widać i słychać wyraźnie, aby łączenie się z prelegentkami online nastąpiło bez zakłóceń, aby efekt końcowy był w pełni profesjonalny.

życiowe lekcje
Konferencja Przedsiębiorczych Mam to inspiracja, nauka i życiowe lekcje.

2. Działaj lokalnie

Z racji zaproszenia do panelu Liderek KPM, miałam okazję połączyć się online z dziewczynami z całej Polski i poznać ich perspektywę. Najważniejsze wnioski z naszej rozmowy prowadzonej przez Agnieszkę Gasperską to:

  • spotkania są w twojej okolicy
  • poznaj lokalne mamy
  • rozwijaj się z dzieckiem u boku
  • na spotkania można przyjść z maluchami
  • networking sprzyja nowym relacjom i projektom
  • dziel się doświadczeniami, inspiruj, rozwijaj się
  • dziel się wiedzą i korzytaj z burzy mózgów
  • czuj się częścią „rodziny”

3. Bój się i działaj

Magda Macyszyn dała świetne wystąpienie na temat kobiecej pewności i asertywności. Wracałam wtedy do domu pociągiem i słuchałam tego wystąpienia online, coraz zbierając szczenę z podłogi. Szczera autoanaliza, przyznanie się do własnych słabości, w tym publiczny comingout. Magda podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z depresją poporodową. Sama określiła siebie „coachem z depresją”.

Najważniesze życiowe lekcje z tego wystąpienia to:

1. Świadomość swoich lęków i ograniczeń

2. Akceptacja tego, że jestem nieidealna

3. Działanie poza strefą komfortu

4. Danie sobie czasu na efekty

5. Docenianie siebie i dbanie o relacje z bliskimi

– wnioski z prelekcji magdy macyszyn

4. Otaczaj się ambitnymi ludźmi i planuj swoje działania

W konferencji uczestniczyło na żywo ponad 1350 osób. Aż 500 osób zapisało się na nagranie z konferencji. W panelach, wykładach i rozmowach wzięło udział 16 fantastycznych kobiet, przedsiębiorczyń, działaczek, mam'. Post z linkiem do konferencji dotarł do ponad 5330 osób. To co łączy wszystkie uczestniczki, to chęć rozwoju!

Najważniesza życiowa lekcja po Konferencji Przedsiębiorczej Mamy?

Otaczaj się ludźmi ambitnymi, życzliwymi, którzy będą cię wspierać, motywować do rozwinięcia skrzydeł, bez ich podcinania.

– Takich osób szukaj w swoich lokalnych KPM

Myślę, że warto wspomnieć o jednym z narzędzi, które ułatwi działania każdej przedsiębiorczej mamy. Mowa o Planerze Przedsiębiorczej Mamy. Jest piękny i od stycznia mam zamiar zapisywać w nim wszystkie swoje działania!

5. Nie bój się pytać i prosić o pomoc

To co mnie pozytywnie zaskoczyło po dołączeniu do KPM w Grodzisku Mazowieckim, że przyjęto mnie jak swoją, tak jakbym była członkiem rodziny. Dorota Belina jest dla mnie szczególnie dużym wsparciem. Wszystko cierpliwie tłumaczy, chętnie odpowiada na pytania i służy pomocą. Poznanie założycielek i organizatorek Konferencji było świetnym doświadczeniem, poczułam się jak u siebie.

Warto jest korzystać z lokalnego Klubu Przedsiębiorczych Mam i po prostu czerpać z ich wiedzy, doświadczenia i towarzystwa. Budowanie relacji z innymi mamami prędzej czy później zaowocuje. Odkryciem tego wydarzenia była dla mnie również Iwona Molęda, która stworzyła notatki wizualne z Konferencji Przedsiębiorczej Mamy.

https://www.instagram.com/p/CIUrHM8lt6T/?utm_source=ig_web_copy_link

Projekt Klub Przedsiębiorczych Mam został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Jestem ciekawa, która z życiowych lekcji, które wyciągnęłam z udziału w Konferencji Przedsiębiorczej Mamy, spodobała ci się najbardziej? Czy masz w swojej okolicy Klub Aktywnych Mam lub KPM? A może zainspirowałam cię do założenia własnego klubu?

Sprawdź ostatnie wpisy na blogu:

Posłuchaj mojego podcastu:

https://nieidealnaanna.pl/depresja-bliskich/
[mailerlite_form form_id=5]