Strona główna » Aktualności » Charytatywna wystawa zdjęć Moniki Dudzik -„Kobiecość w macierzyństwie” w Nowej Stacji!

Charytatywna wystawa zdjęć Moniki Dudzik -„Kobiecość w macierzyństwie” w Nowej Stacji!

9 października w Nowej Stacji odbył się wernisaż otwierający charytatywną wystawę zdjęć Moniki Dudzik poświęcona tematyce „Kobiecości w macierzyństwie”. Był to dla mnie duży Projekt, na ktorym pracowało ponad 30 osób! Tutaj pisałam o tym Dlaczego warto pomagać innym? A tutaj znjadziesz rozważania na temat tego dlaczego pomagamy innym i tak naprawdę pomagamy również sobie. Chodźcie zobaczyć jak było pięknie!

Zainteresuje cię również:

Skąd pomysł na wystawę charytatywną?

Inicjatywa tego przedsięwzięcia zrodziła się podczas zajęć Klubu Aktywnych Mam, który prowadzę w Sali Zabw Fikołki w Pruszkowie. Z Moniką Dudzik łączy nie tylko pasja i zaangażowanie się we wspieranie kobiet, ale również przyjaźń i zamiłowanie do sztuki. Postanowiłyśmy połączyć siły i zrobić coś dobrego na Paulince Tężyckiej  z Grodziska Mazowieckiego, która choruje na hemimelię strzałkową. Autorce zdjeć zależało na tym, by za pomocą czarno-białych portretów ukazać siłę i piękno matek. Bez zbędnych ozdobników, zachwycając minimalizmem i klasą oraz naturalnym pięknem, które jest w kazdej z nas.

Gdzie i do kiedy można obejrzeć zdjecia Moniki Dudzik?

Wystawa znajduje się na parterze CH Nowa Stacja w Pruszkowie przy ul. Sienkiewicza 19. Jest otwarta dla odwiedzających do 31 października w godzinach funkcjonowania centrum handlowego. Wernisaż poprowadziły: Marta Wieterska – redakto naczelna Telkab i Oliwia Filipowicz z Muzeum Dulag w Pruszkowie.

Charytatywna wystawa „Kobiecość w macierzyństwie” obejrzyj materiał zrealizowany przez lokalne media TEL-KAB:

Charytatywna wystawa portretów inna niż wszystkie

„Kobiecość w macierzyństwie” to projekt charytatywny, mocno osadzony w lokalnym środowisku, ale nie odbyłby się bez wsparcia z zewnątrz. 17 matek z Klubu Aktywnych Mam postanowiło zrobić coś dobrego dla innej mamy, koleżanki która walczy o zdrowie swojej 2-letniej córeczki. Mowa o Paulince Tężyckiej  z Grodziska Mazowieckiego, która choruje na hemimelię strzałkową. Dziewczynka przeszła pierwszą, kosztowną operację, ale środki na dalsze leczenie są niezbędne, by mogła chodzić i normalnie funkcjonować. Podczas wernisażu Kinga Tężycka (mama Paulinki) przecięła czerwoną wstęgę i zaprosiła gości do oglądania zdjęć. Towarzyszył jej mąż Darek i córeczka Paulinka.

Projekt o podwójnym znaczeniu

W sesji która odbyła się 21 sierpnia w Apartamentach Varsovia na Kasprzaka, wzięło udział blisko 30 osób! 17 mam wcieliło się w rolę modelek. Zostały profesjonalnie umalowane, uczesane oraz poprowadzone przez sztab fotografów. Monika Dudzik wykonała czarno-białe portrety kobiet, na których pokazała ich kobiecość i różnorodność. W sesji asystował i wspierał ją mentalnie jej brat Krzysztof Dudzik. Dla kobiet było to nowe doświadczenie, które skłoniło je do wyjścia poza strefę własnego komfortu i zmierzenia się z własnymi kompleksami, pozując przed aparatem fotografki. Jestem szalenie dumna, z każdej mamy (my girls z Plemienia), która zdecydowała się zaangażować w ten Projekt!

Przy charetatywnej wystawie pracowało ponad 30 osób!

Backstage z sesji zdjęciowej wykonało kilku fotografów, w tym Justyna Kudas z Pruszkowa i Paulina Radziszewska z Białegostoku. Relacją w social mediach i wsparciem technicznej strony projektu zajął się autor bloga patryktarachon.pl.

Sprawdź relację z wernisażu u Patryka!

Nad wizerunkiem modelek czuwał Beauty Team pod przewodnictwem Natalii Kierzkowskiej. Makijaże wykonały: Julita Różańska-Fernandes, Brygida Pietryniak, Patrycja Garbińska i Aleksandra Goławska. O włosy zadbali Małgorzata Iwańczyk i Sebastian Kaliszewski.

Pomagając innym – pomagasz sobie?

Każda z mam biorących udział w sesji wpłaciła cegiełkę i zaangażowała swoich bliskich i znajomych w pomoc dzielnej wojowniczce. Aktywne mamy utworzyły grupę z Licytacjami na rzecz małej Paulinki i zbiorkę. Do tej pory uzbierały 6425 złotych, a brakuje jeszcze prawie 50 000 złotych do pokrycia kosztów pierwszej z wielu planowanych operacji dziewczynki. Zdjęcia z dzisiejszego wpisu wykonała utalentowana Justyna Kudas.

Idealna sukienka na wernisaż?

I jeszcze jeden dopisek, ze względu na Wasze wiadomości, w których zasypujecie mnie pytaniami o moją czarną sukienkę z wernisażu. Znajdziecie ją w dziale sukienki z bonprix. Polecam też przejrzeć sobie dokładnie dział sukienki wieczorowe bonprix, bo znajdziecie tu mnostwo perełek na każdy rozmiar. Warto też pomyśleć o odpowiedsnich akcesoriach, polecam torebki z bonprix, bo sprawdzają sie u mnie nie tylko na wielkie okazje.

Po obsuwie z czasem publikacji na blogu i w social mediach, łatwo się domyśleć, że nie znajduję czasu na bieżące opisywanie moich działań. Z tego miejsca raz jeszcze pragnę podziekować wszystkim osobom, które wsparły nasze działania i zechciały pomóc Naszej Pulince!

Jak podoba wam się relacja z charytatywnej wystawy zdjeć Moniki Dudzik? Czy interesuje was organizacja takie Projektu „od kuchni”?

[mailerlite_form form_id=5]